БытДом и быт ЕдаЕда и досуг ЗемляЗемля и вселенная НаукаНаука и образование ТопТоп инфо МеханизмыТранспорт и механизмы ФаунаФлора и фауна КартинкиФото и картинки ЧеловекЧеловек и его организм РазноеРазное СтатьиСтатьи ПолезноеПолезное НовоеНовое ЛучшееЛучшее VipVip №1Номер1 NewsНовости 22
LoadingФото и картинки / Свята Німеччини (10-08-2013, 19:12)


Свята Німеччини

У Німеччині свята відіграють важливу роль в житті суспільства й професійни перекладачі повинні про це пам'ятати. Більшість німецьких свят мають релігійне значення.  Разом з усіма неділями свята вважаються «днями  відпочинку від роботи та духовного піднесення».


Святкові дні можуть бути або офіційними  або без точної календарної дати. У Німеччині є дев’ять дійсних у всіх федераціях офіційних свят. Більшість з них християнського походження: Страсна п’ятниця, Пасхальний понеділок, Вознесіння Господнє, Трійця, і два дні Різдва. Нерелігійними святами є Новий рік, Перше травня і День німецької єдності.


Сюди відносяться і святкові дні, які дійсні лише в окремих федеративних землях чи регіонах. На деяких землях, які раніше були євангелічними це -  День Реформації, і у Саксонії, крім того, День розкаяння і молитви, на католицьких землях здебільшого Хрещення Господнє, Свято Тіла Христового і День всіх святих. У Заарланді та деяких частинах Баварії святом є також Успіння Богородиці, у міському окрузі Аугсбурга додатково святкують День миру.


До свят з незакріпленою датою у Німеччині належать: Страсна п’ятниця, Пасхальний понеділок, Вознесіння Господнє , Трійця, Свято Тіла Христового та День розкаяння і молитви. Свято з незакріпленою датою це те, яке не має конкретної дати. Такі свята майже завжди визначаються церквою, їхня дата залежить від дати Пасхи і має фіксований відлік від неї. День розкаяння і молитви єдине офіційне свято без чіткої дати якого це не стосується, це середа перед поминальною неділею (23 листопада) або 11 днів перед адвентом.


Поруч зі святами у деяких землях встановленні так званні «тихі дні». У тихі дні заборонено проведення офіційних розваг, які не відповідають важливості цього дня. Однак спортивні заходи дозволені, за винятком Страсної п’ятниці та Дня розкаяння і молитви. До тихих днів належать: Середа першого тижня великого посту, Чистий четвер, Страсна п’ятниця ( в страсну п’ятницю заборонено будь-яку, без винятку, діяльність у рамках підприємств, які займаються торгівлею спиртними напоями), Страсна субота,  День всіх святих (1 листопада), Народний день трауру,Поминальна неділя, День розкаяння і молитви і Святвечір (24 грудня з 2 години)


Новий рік святкують 1 січня. Цей день розпочинає календарний рік. На багатьох землях феєрверк та хлопушки до нового року означають побажання щастя та здоров’я в новому році.


Хрещення Господнє, також відоме як Свято трьох волхвів католики та протестанти святкують 6 січня. У Баден-Вютемберзі, Баварії та Саксанії-Ангальт - це офіційне свято. За народним повір’ям ця назв була скорочена до Трьох королів, мудреців із Близького Заходу. Під час Хрещення люди збираються біля ясел, щоб доповнити трьох мудреців із Близького Сходу – і переодягаються як три святих короля – переміщаються від будинку  до будинку співаючи із зіркою, співають пісні або виголошують вірші і збираються при цьому із цілями милосердя. На деяких землях існує також звичай хрещенського пирога, виріб із дріжджового тіста у формі корони.


Страсна п’ятниця  - це свято перед Пасхою. Воно іде після Чистого четверга та передує Страсній суботі. Страсна п’ятниця - одне з найбільших свят християн, які в цей день згадують розп’яття Ісуса Христа. Включаючи вечір Чистого  четверга, Страсна п’ятниця є першим днем пасхальних трьохденних свят. Закономірно в Страсну п’ятницю заборонено музику і танці.


На Великдень християни святкують воскресіння Ісуса Христа перед смертю на хресті, що підтверджено і проголошено в Новому Завіті. Це сталося на третій день після його смерті,причому День смерті рахується першим днем: слідом іде Страсна п’ятниця пасхальної неділі. Великдень – найважливіше свято християн, що виражає радість остаточної перемоги над смертю Сина Божого і вічне прокляття.


Більш ніж під час інших свят християнського походження для Великодня характерні практичні звичаї і використовуються символи язичницького або народного походження. Пасхальне яйце  - сьогодні знову оздоблюється природніми рослинними фарбами – окрашене,  часто розписане за мотивами яйце, зазвичай куряче , яке традиційно на Великдень дарують чи з’їдають (дивись  також страва із яєць).


Пасхальний заєць – це у середньоєвропейських народних звичаях заєць, який розмальовує яйця до Пасхи і ховає їх у саду. На Великдень зранку  діти шукають пасхальні яйця , які насправді, зазвичай, ховають люди. Однак пасхальний заєць не єдиний подавець великодніх яєць. У Швейцарії постачальником яєць слугує зозуля. У частинах Вестфалії  та Гессена -  це лисиця, у Тюрінгії це завдання виконує півень. Отож бачите, у всіх, хто розмовляє німецькою, своє сприйняття свята.


День праці святкують 1 травня. Перше травня є офіційним святом в Німеччині, Австрії, частинах Швейцарії та багатьох інших країнах. Воно також відоме як день  боротьби робочого руху чи травневе свято.


З язичницьких часів це свято пов’язане з приходом теплих пір року. У ніч з 30 квітня на 1 травня в багатьох місцях його святкують з танцями. У багатьох місцях  середньої та південної  німецькомовної  території за стародавніми звичаями до 1 травня встановлювалося якомога яскравіше прикрашене травневе дерево, для того щоб виконувати народні танці, які були поширені раніше. Це користувалося великим авторитетом, між окружними громадами відбувалися змагання на створення найбільшого та найкрасивішого травневого дерева.


Вознесіння Господнє святкують на сороковий день після Великодня, і тому, він завжди випадає на четвер. Це велике свято присвячене  поверненню Ісуса з Назарета як Сина Божого до свого батька на небеса.


Трійця – це свято на п’ятдесятий день після Пасхи ( 10 день після Вознесіння). Його богословськими боковими  стовбами  є відправлення духів до апостолів та офіційне заснування церкви. В сьогоденній Німеччині Трійця швидше народне ніж церковне свято. У багатьох регіонах існують звичаї цього свята, наприклад рослини зрубленої берізки на Люнинбурзькому пустищі, у Мекленбурзі -  прикрашення фата чи лісковий день у Франкфурті-на-Майні. Багато молодіжних груп організовують наметовий табір.


Свято Тіла Господнього святкують у Баден- Вютемберзі, Баварії, Гессені, Північний Райн-Вестфалії, Райнланд-Пфальці, Заарлнді, Саксонії, Тюрінгії.


Свято Тіла Христового, скорочено Тіло Христове, офіційно «Велике Свято тіла і крові Христового», означає свято в католицькій церкві, яке святкують на шістдесятий день після Пасхи. Свято Тіла Христового є офіційним святом в деяких федеративних землях Німеччини: Баден- Вютемберзі, Баварії, Гессені, Північний Райн-Вестфалії, Райнланд-Пфальці, Заарлнді,також деякі общини  Саксонії та  Тюрінгії з переважною частиною католицького населення.


Аугсбурзький день миру святкують 8 серпня і це офіційне свято лише в міських кругах Аугсбурга. Мова йде про єдине свято у всьому світі, яке святкують лише в одному місті, але незважаючи на це, воно має статус державного свята.


15 серпня святкують Успіння Богородиці. Це свято католицької церкви. Раніше свято мало назву Успіння Пресвятої Богородиці, у православній церкві, яка не догматизує фізичне встановлення Марії і використовує виключно цей термін.


3 жовтня -  День німецької єдності. День німецької єдності був до 1990 у старих федеративних землях, 17червня розпочалося пам’ять про народне повстання. Хоча в  день воз’єднання  (3 жовтня 1990 року)  на багатьох підприємствах були неробочі дні, хоча як неробочий офіційний святковий день 3 жовтня вважається лише з 1991 року. Традиційно в цей день організовують громадське свято, де представлені так звані «Лендермайле» федеративних земель та уряду. Кожного року це відбувається в іншому місті.


День реформації святкують православні християни 31 жовтня в пам’ять про реформацію.  Це офіційний вихыдний у Брандербурзі, Мекленбург Передньої Померанії, Саксонії, Саксонії – Ангальт та Шлезвіг-Гольштайні. Існує звичай, за яким саме в жовтні кожного року майже кожна пекарня пропонує реформаційні булочки.  Реформаційні булочки – це здебільшого солодка булочка квадратної форми, яка символізує розу Лютера. Отож, роблячи переклад з німецької мови, треба про це пам'ятати.


Раніше Свято розкаяння і молитви було загально федеральним, а з 1995 року це неробочий день лише в Саксонії. Але оскільки воно було важливим церковним святом у всіх інших федеративних землях, то знаходиться під особливим законним захистом і роботодавці мають  надати в цей день за проханням  працівників неоплачувану відпустку і лише у виняткових випадках відмовити.


День всіх святих відзначають 1  листопада, це важливе свято римо-католицької церкви. В цей день католицька церква згадує усіх своїх святих, і не тільки тих, хто офіційно канонізований, але й також (і особливо) святих, про чию святість ніхто окрім Бога не знає.


25 і 26 грудня - Різдво. Різдво – це християнський празник народження Ісуса і разом з цим прийняття Богом людського образа. Разом з Великоднем та Трійцею, Різдво є третім великим днем, це означає найважливіші дны церкви. Християни та невіруючі выдзначають Різдво сьогодні більш ніж сімейний день з взаємними подарунками; цей звичай відомий ще з 16 століття в євангельській  сфері.


В католицьких сім’ях різдвяні подарунки дарують в День Святого Миколая. Існують старі та нові звичаї різного походження, наприклад розваги в яслах  з 11 століття, до цього ж різдвяний вінок (1839), прикрашання різдвяного дерева і з 19 століття різдвяний дід. Це роблять немовля Христос , Миколай і Рупрехт, які приносять подарунки для дітей, у деяких регіонах збільшується конкуренція.Написал - Admin

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.Спасибо Вам за добавление статьи в cледующие закладки:


Присоединяйтесь к нам в группах:
Понравилась статья - подпишитесь на e-mail:


Введи свой email адрес:


TopNovosti.Info на Facebook :Комментарии В Контакте :

• Наши группы

• Личный кабинет
• Пописка на новости

Введи свой email адрес:

• Подписка на рассылку
• Реклама
• СНИЖКА НА ВСЕ ПОКУПКИ

• Счетчики

Рассылка 'TopNovosti.info - интересные новости' Яндекс.Метрика
• Заработай деньги
• Наши партнеры
MyProtec.Ru - все для легальной защиты вашего компьютера! VipLab.org - медицинские нормы GidBaby.Ru - беременность, роды, развитие ребенка Xiryrg.com - блог хирургов
Наши посетители глобус
free counters
Реклама кликни - закажи рекламу