БытДом и быт ЕдаЕда и досуг ЗемляЗемля и вселенная НаукаНаука и образование ТопТоп инфо МеханизмыТранспорт и механизмы ФаунаФлора и фауна КартинкиФото и картинки ЧеловекЧеловек и его организм РазноеРазное СтатьиСтатьи ПолезноеПолезное НовоеНовое ЛучшееЛучшее VipVip №1Номер1 NewsНовости 22
LoadingНаука и образование / DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні (27-08-2012, 13:50)


DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні

Це - пояснююча стаття для початківців, які хочуть більше дізнатись про прийом в Україні безкоштовного цифрового ефірного телебачення в стандарті DVB-T2.

Тема статті :
1. Як налаштувати і приймати безкоштовне ефірне цифрове телебачення DVB-T2 в Україні.
2. Які антени для цього придатні.
3. Які тюнери, сертифіковані для прийому цифрового телебачення в Україні, для цього потрібні.
4. Довідкова інформація про прийом цифрового телебачення

Давайте домовимось: ми не обговорюємо "якесь покращення" телевізійного прийому. Якщо ви дивитесь телевізор на звичайну кімнатну або зовнішню антену, то до 2015 року можете так само дивитись. Але справа в тому, що крім звичайної, аналогової телевізійної трансляції, якою ви зараз користуєтесь, в Україні вже працює безкоштовна ефірна цифрова трансляція. Саме про неї розмова. Отже, що таке ефірне цифрове телебачення, і як його дивитись ?
Для прийому ефірного цифрового телебачення не потрібна ніяка абонентська плата, і не потрібне ніяке "підключення", яке потрібне лише для кабельного телебачення. Ефірне цифрове телебачення в стандарті DVB-T2 в Україні справді безкоштовне. З часом в пакет цифрового ефірного безкоштовного телебачення можуть бути додані платні канали, це буде відображено в статті. Для прийому цифрового телебачення потрібно лише купити ефірний цифровий тюнер, підключити його до аудіо-відеовходу телевізора (як колись підключали відеомагнітофон, а зараз підключають DVD), а до антенного входу цифрового тюнера потрібно підключити звичайну ефірну антену, можна навіть кімнатну, але краще зовнішню. Не супутникоку "тарілку", а просто антену. Не "особливу цифрову", як розказують в магазинах, а просто антену.
Телевізор треба переключити на відеовхід (ніби дивимось відеомагнітофон, або DVD).
Куплений тюнер треба настроїти на цифрові канали.


Запитання та відповіді

- Для яких читачів написана стаття ?
Відповідь: Стаття - для всіх, але орієнтована для початківців, які ще мало знайомі з цифровим телебаченням, і хочуть детально з ним ознайомитись.

- Стаття для ознайомлення телеглядачів з цифровим телебаченням ?
Відповідь: Ні, для допомоги телеглядачам, які хочуть дивитись БЕЗКОШТОВНЕ цифрове телебачення.

- Коли насправді почнеться в Україні ефірна цифрова трансляція ?
Відповідь: Якщо ви це читаєте, значить, трансляція по всій Україні вже йде, і цифрове ефірне телебачення вже можна дивитись.

- Скільки з'явиться каналів в телевізорі ?
Відповідь: Має бути не менше, ніж 30. В Києві, Одесі, Житомирі та відповідних областях може бути більше. Вздовж кордонів можливий прийом цифрового телебачення наших сусідів.

- А старі канали залишаться ?
Відповідь: Так, аналогові ефірні телевізійні канали ("старі канали", "звичайні канали", "канали, які я приймав на звичайну антену") залишаться в Україні до 16 червня 2015 року. В усякому разі, так планується.

- Якість зображення справді краща ?
Відповідь: При хорошому, стійкому сигналі якість значно краща, це помітно навіть глядачам, у яких зір не ідеальний. Немає "зашумленості" і подвоєння зображення на екрані, що часто буває при ефірному аналоговому сигналі.

- Цифровий ефірний тюнер треба впаювати в телевізор ?
Відповідь: Ні, його досить купити і поставити десь біля телевізора. Треба підключити цей тюнер до телевізора, згідно інструкції. Канали будете перемикати не пультом від телевізора, а пультом від цього тюнера.

- І можна тюнер поставити на телевізор ?
Відповідь: Бажано ставити його не біля самого телевізора. Деякі телевізори є джерелом радіоперешкод для тюнера, особливо, якщо слабкий телевізійний сигнал.

- Скільки телевізорів можна дивитись від одного тюнера ?
Відповідь: Один телевізор - один тюнер. Можливі технічні тонкощі, завдяки яким від одного тюнера можна дивитись ОДИНАКОВЕ на кількох телевізорах. Не різні канали на різних телевізорах, а той самий канал на кількох телевізорах. Не дивуйтесь, іноді це потрібно. Наприклад, сидить людина в кімнаті, потім перейшла на кухню, і бажає продовжувати дивитись той самий канал.
А якщо хочете дивитись різні канали на різних телевізорах - тоді до кожного телевізора свій тюнер.

- Антену також треба окрему для кожного телевізора ?
Відповідь: Ні, все передбачено, щоб одна хороша антена обслуговувала вам кілька ваших тюнерів. В тюнері є не лише антенний вхід, а також антенний вихід, з нього можна той самий антенний сигнал подати на інший тюнер, або на телевізор.

-Якщо телевізор не має аудіо-відеовходу ( через аудіо-відеовхід підключають DVD або відеомагнітофон ), то він вже непридатний для цифрового телебачення ?
Відповідь: Ні, ця проблема вирішується докуплянням окремого радіочастотного модулятора. Можливо, в майбутньому з'являться тюнери з вбудованими радіочастотними модуляторами. Можна також трохи переробити ваш старий телевізор, додавши до нього відеовхід.

- А по-простому підключити тюнер до антени телевізора не вдасться ?
Відповідь: Ні. Без сумніву, з часом в продажі будуть тюнери з радіочастотними модуляторами, які можна буде підключати ПРОСТО ДО АНТЕНИ телевізора, але на серпень 2012 року в продажі таких тюнерів в Україні немає.

- Де купити ефірний цифровий тюнер для стандарту DVB-T2 ?
Відповідь: В багатьох містах на серпень 2012 року є ці тюнери в продажі. Пошук можна вести Інтернетом через будь-який пошуковець за словами "DVB-T2", "тюнер", "купити". Не варто купувати тюнери, які не маєть декодування Irdeto Cloaked, ці тюнери не бачать кодований сигнал. При цьому вони приймають некодований сигнал країн-сусідів, але лише недалеко від кордону, а також приймають некодований цифровий сигнал місцевих телекомпаній. На протязі 2012 року продаж тюнерів трохи покращиться, і ціна трошки впаде.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ !
Вже повідомляють перші довірливі покупці, що їм продали ЩОСЬ НЕ ТЕ. Обман можливий не тільки на базарі, а в будь-якому магазині. Так от, тюнер, який ви купуєте, повинен називатись "Strong SRT 8500", "Strong SRT 8502",або "Trimax 2012". При демонстрації тюнера він повинен показувати всі ті канали, які перечислено в цій статті, а не "кілька каналів, бо погана антена". Будуть нові тюнери - будуть зміни в статті.
Додаткова інформація з Інтернету: в Україні начебто організовано 1035 точок продажу приймачів цифрового телебачення. Про це заявив Віктор Галич, генеральний директор компанії "Зеонбуд", оператора національної мережі цифрового телебачення. Де саме знаходяться ці точки і як вони виглядають, інформації у нас поки що немає.

- А яка взагалі ціна такого тюнера ?
Відповідь: Ось "моментальна цінова фотографія деяких інтернет-магазинів" на тюнер Trimax-2012 на 28.06.12р.
----------------------------
deshevshe.net.ua - 555 грн
satkiev.com.ua - 560 грн
mirant.kiev.ua - 560 грн
tvzone.com.ua - 565 грн
satmaster.kiev.ua - 575 грн
edemkvam.com.ua - 580 грн
agsat.com.ua - 580 грн
homestore.com.ua - 586 грн
tvfak.com.ua - 588 грн
hdmedia.com.ua - 595 грн
rozetka.com.ua - 599 грн
foxtrot.com.ua - 619 грн
--------------------------
При цьому купити тюнер в багатьох містах - не проблема.

- А навіщо було вводити кодування ВІДКРИТОГО БЕЗКОШТОВНОГО ТЕЛЕВІЗІЙНОГО СИГНАЛУ ?
Відповідь: Ну, ви й спитали ! Звісно, що не потрібно було. Але введення кодування сигналу, по-перше, відсікає не своїх виробників тюнерів, які не проплатили в кишеню цій владі. По-друге, це відсікає телеглядачів в сусідніх країнах, які живуть недалеко від кордону і хотіли би дивитись наш сигнал. По-третє, це збільшує ціну ефірних цифрових тюнерів і прибуток від їх продажі. Також це додає прибуток від продажі декодуючих карточок для CAM-модулів (далі в статті пояснюється, що це за модулі).
З офіційних джерел нам пояснюють, що кодування начебто введено для неможливості просування на наш ринок неякісних тюнерів. Практичний досвід каже, що тут влада традиційно каже неправду, бо абсолютна більшість тюнерів все одно будуть китайськими, і якість тюнерів від декодування не зміниться.

- Чи приймає тюнер для DVB-T2 сигнал DVB-T ?
Відповідь: Так, приймає.

- А сигнал DVB-H або DVB-C ?
Відповідь: Оце вже ні.

- Чи може такий тюнер записувати телевізійний сигнал на FLASH-пам'ять ?
Відповідь: Ті тюнери, які на серпень 2012 року сертифіковані для прийому в Україні, не записують. В майбутньому будуть зміни.

- А може тюнер відтворювати відео з флешки, як відеопрогравач ?
Відповідь: Ну... взагалі-то може, але він бачить не всі відеоформати. З форматами звуку - ще гірше.

- Чому ціна китайського ефірного цифрового тюнера вища, ніж ціна китайського супутникового тюнера ?
Відповідь: По-перше, ця ціна має тимчасовий, спекулятивний характер.
По-друге, супутникові тюнери зі стандартом DVB-S2 також значно дорожчі, ніж супутникові тюнери зі звичним стандартом DVB-S. Зауваження: це ми відволікаємось, бо супутникова трансляція не має відношення до ефірної цифрової трансляції.

- Що робити з раніше купленими тюнерами, які не підтримують кодування IRDETO ?
Відповідь: Поки що трансляція некодованого сигналу в деяких містах в стандарті DVB-T не припинена, і коли припиниться, невідомо. Крім того, вздовж кордону можна дивитись некодований цифровий сигнал країн-сусідів. Доки цей сигнал некодований.

- Чи можна буде дивитись сигнал в кодованому стандарті DVB-T2 дорогими сучасними телевізорами, які не підтримують кодування IRDETO, але мають вбудований тюнер DVB-T2 ?
Відповідь: Колись в майбутньому - можливо. Національна рада телебачення та радіомовлення вірить, що колись, може, будуть в продажу карточки для декодування сигналу DVB-T2, саме для таких телевізорів. Якщо телевізор має тюнер DVB-T2, але в телевізорі нема куди вставляти карточку для декодування, то власникам таких телевізорів доведеться докупити, крім карточки, ще й CAM-модуль (читається "КАМ-модуль", його ще іноді називають "СІ-модуль"). В багатьох сучасних телевізорах передбачено додавання CAM-модуля.

- Чи справді звичайне аналогове телебачення колись буде відключене?
Відповідь: Україна повинна відключити ЕФІРНЕ аналогове телебачення не пізніше 16 червня 2015 року. Це не стосується кабельного телебачення.

- А кабельне телебачення буде відключене чи не буде ?
Відповідь: Ні, повторюю, кабельне телебачення не має ніякого відношення до ефірного. Ніхто і не планує його відключати. Але ціна кабельного телебачення буде зростати. Кабельним операторам потрібно буде додавати до каналів, які вони транслюють, весь пакет каналів ефірного цифрового телебачення. Також потрібно сказати, що компанії-оператори кабельного телебачення починають подекуди транслювати, крім аналогового, ще й цифровий телевізійний сигнал і лякають користувачів, що буде відключене кабельне аналогове телебачення. Ні, майбутнє відключення ефірного аналогового телебачення ніяк не змінює роботу кабельних операторів.

- Чи будуть кабельні телевізійні мережі дублювати ефірний сигнал DVB-T2 ?
Відповідь: Ні, це технічно складно і не потрібно. Кабельні мережі для передачі цифрового сигналу використовують стандарт DVB-C.

- Чи будуть відновлюватись в містах колишні колективні антени в багатоповерхових будинках, щоб з такої колективної антени можна було б брати якісний ефірний сигнал для прийому безкоштовного ефірного цифрового телебачення ?
Відповідь: Ні, для цього потрібна інша країна, або хоча б інша влада. З ЖЕКами вирішити це питання дуже важко, а от будинкові кооперативи запросто можуть встановити хорошу антену на даху, та розвести кабель усім. Не самі, а з допомогою спеціалістів.
Уточнення: при цьому для кожного телевізора власникам потрібно буде все одно купувати ефірний цифровий тюнер. Але дуже ділові фірми з часом будуть пропонувати системи колективного прийому цифрового телебачення, вони можуть встановлюватись в багатоквартирні будинки, і забезпечувати всім мешканцям будинку прийом телебачення без покупки особистих цифрових тюнерів. З такою системою (приблизно на 100 квартир) приблизна вартість обслуговування - 5 гривень з кожної квартири на місяць. Звідки відома ціна ? В подібних системах супутникового телебачення наразі саме така ціна.

- А чому я не чув про такі колективні системи супутникового телебачення ? Ми за кабельне платимо значно більше.
Відповідь: Я такі системи зустрічав, в першу чергу, в кооперативних будинках, які не мають над собою командирів в вигляді ЖЕКів. Справді, поширеність таких колективних систем невисока.

- Настройка цифрового тюнера відрізняється від настройки телевізора ?
Відповідь: Для тих, хто не може настроїти телевізор, ніяк не відрізняється. А для тих, хто сам може настроїти телевізор на канали, трохи відрізняється.
1. Якщо прийом цифрового сигналу хороший, то звичайна автонастройка знаходить всі канали.
2. Якщо прийом цифрового сигналу не ідеальний, або навіть поганенький, то дуже корисно знати частоти цифрових мультиплексів для тої місцевості, де ви проживаєте. тоді пошук можна вести в ручному режимі, заодно можна знайти найбільш сприятливе розташування і напрям антени.
Виявлена незручність: незалежно від того, в якому порядку ви для себе виставили на тюнері канали, тюнер час від часу сам розставляє канали в такому порядку, як хочеться компанії "Зеонбуд", вона є провайдером цифрового ефірного телебачення в стандарті DVB-T2 в Україні. Чи зникне з часом ця незручність, невідомо. Правду кажучи, можна обійти таку незручність з примусовим списком, застосовуючи функцію тюнера "обрані канали", або привикнути до не дуже зручного вам списку.
Так само багато користувачів кабельного телебачення "Воля-кабель" не формують свій список каналів, а користуються справді незручним і довжелезним списком "Волі-кабель".

- А на яких частотах треба шукати цифровий сигнал після покупки DVB-T2 тюнера ?
Відповідь: Детальні таблиці частот і розміщення передавачів для мультиплексів MX-1, MX-2, MX-3 та MX-5 можна завантажити з Інтернета ОСЬ ТУТ
(ці таблиці будуть при необхідності оновлюватись. Таблиці відображують розміщення передавачів на квітень 2012 року, і в них можливі незначні неточності)

- А як на такий тюнер приймати звичайні, аналагові телевізійні канали ?
Відповідь: Ніяк. Тюнер бачить лише цифровий сигнал. Але ж антенний сигнал можна також підключити до антенного входу телевізора, і дивитись на телевізорі також аналогові канали.
В звичайному режимі - дивитись аналогові канали, а через аудіо-відеовхід телевізора (AV) дивитись цифрові канали.

- Чи буде ефірний цифровий тюнер приймати російські канали ?
Відповідь: Міг би, якби знаходився за кілька кілометрів від кордону з Росією, і якби Росія не кодувала свій сигнал. Кодування ефірного телевізійного сигналу в Росії не буде співпадати з кодуванням в Україні.
ЗАГАЛЬНЕ ПРАВИЛО: Ті, хто живуть близько від БУДЬ-ЯКОГО кордону, будуть бачити місцеві некодовані цифрові канали країн-сусідів. При цьому напрям антени так само важливий, як і для прийому звичайного, аналогового телебачення. Якщо канали країн-сусідів будуть кодованими, то бажаючі дивитись ці канали зможуть купувати ЇХНІ тюнери, і дивитись ЇХНІЙ сигнал.

- Які телевізійні канали транслюються в цифровому форматі DVB-T2 ?
Відповідь: на серпень 2012 року маємо такі канали:
По-перше, загальновідомі українські канали: Перший національний, 1+1, Інтер, ICTV, НТН, К1, К2, ТЕТ, СТБ, Новий, 5, Мега, Тоніс.
По-друге, спеціалізовані канали:
- Enter фільм - часто транслює старі і дуже старі фільми
- MTV та M1 - добре відомі музичні канали
- Піксель TV - канал для дітей. Він в квітні 2012 року переформатований з музичного на дитячий. При цьому існуючий дитячий канал "Малятко" не попав в цифровий ефірний список, і доступний в супутниковому та подекуди в кабельному мовленні.
- Погода ТБ - безперервний показ погоди
- STAR TV - зареєстрований в Києві, і анонсує себе як музично-розважальний, поки що він музичний
- Goldberry - обіцяють розказувати про щось модне: модна одежа, дизайн, курорти, ресторани, антикваріат, коштовності і автомобілі
- Банк-TV (БТБ) - розповіді про те, що в Україні немає інфляції і знижуються ціни
- Вінтаж ТВ - ще невідомо і самим власникам
- Аріадна ТВ - власне, те ж саме
- Ескулап-ТВ - плануються розповіді про здоров'я, ліки і аптеки. Якщо він колись стане справді лікарським каналом, то, можливо, цілителі, віщуни, гадалки, цигани, торгівці ліками, депутати, проститутки та власники будівельних компаній зможуть розміщувати на цьому каналі свою рекламу.
Доповнення: канали Вінтаж ТВ, Аріадна ТВ та Ескулап-ТВ - майже неіснуючі канали, хоча дещо зараз транслюють, і створені, можливо, лише для перепродажі частоти в цифровому сигналі. Інформаційний матеріал, який вони злегка транслюють, практично не відповідає якійсь "тематиці" каналів, трансляція йде лише для того, щоб їх не закрили.
- Хокей, Кіноточка, НЛО-ТБ, Україна - донецькі канали, деякі з них створені недавно, інші вже добре відомі. Коротко про ці канали:
- Хокей - канал справді транслює хокей, або світовий, або ніякий. Власники каналу обіцяють, що канал може бути злегка загально-спортивним.
- Кіноточка - в червні 2012 року почав працювати в тестовому мовленні. Планує показувати, в основному, кінофільми та серіали.
- НЛО-ТБ - дещо показує, але власники ще не придумали остаточну. концепцію каналу. Можливо, фільми та серіали, але з "містичним" ухилом. В тестовому мовленні транслюється матеріал з бібліотеки каналу "Україна".
- Україна - досить відомий канал: російські фільми на кримінальну тему, політики з партії регіонів, іноді новини і російські фільми не на кримінальну тему.

Доповнення: ВСЮДИ до загального пакету з 28 каналів будуть додаватись не більше чотирьох місцевих каналів. Ці місцеві канали залишаться некодованими.

- Чи будуть в цифровомі форматі такі канали: загально-спортивний, про природу, пізнавально-науковий ?
Відповідь: Одні вважають, що доки при владі будуть донецькі , цього не буде. Інші вважають, що при будь-якій владі цього не буде, або ці канали будуть платними.
Одне можна гарантувати: список цифрових ефірних каналів, як і теперішня влада, ніколи не буває довічним.

- Чи будуть в цифровому ефірному сигналі канали високої чіткості (HD-телебачення).
Відповідь: Так, вони будуть, і обов'язково будуть платними. Технічні умови, щоб ці канали були платними, для цього є.

- На звичайному телевізорі також можна дивитись телевізійний сигнал високої чіткості (HD-телебачення) ?
Відповідь: Можна, але не дуже потрібно. Щоб побачити телебачення високої чіткості, потрібно:
по-перше, телевізійний HD-сигнал,
по-друге, сучасний телевізор, який підтримує HD-стандарт,
по-третє, треба мати звичайний, хороший зір. Люди з ослабленим зором без добре підібраних окулярів не побачать різниці між HD-телебаченням і звичайним цифровим.
А от різниця між цифровим і аналоговим телебаченням справді помітна.

- У мене вже працював тюнер в стандарті DVB-T, і зображення на деяких каналах було не дуже стійким і на деяких каналах розпадалось на квадратики або зникало. Що зміниться при переході на тюнер в стандарті DVB-T2 ?
Відповідь: на ту саму антену, в тому ж самому місці, з тої самої трансляційної вежі прийом сигналу DVB-T2 трохи стійкіший. Хто хоче мати стабільний сигнал, мусить попрацювати над антеною.

- Що за дивний ефект в моєму тюнері ? Час від часу вимагає активацію.
Відповідь: На жаль, іноді тюнер "забуває про активацію" і кілька хвилин чекає повторної активації. Потім знову починає нормально працювати, або приходиться вимкнути його з мережі живлення і знову ввімкнути, або перемкнути на один з каналів мультиплексу MX-1. Ця безтолкова незручність викликала тим, що в Україні прийнято кодування цифрового ефірного сигналу. З часом можливі технічні зміни.

- Як додати щось своє до цієї статті або щось запитати, уточнити ?
Відповідь: на нашому сайті є на цю тему ФОРУМ :

- А яка має бути антена для прийому ефірного цифрового безкоштовного телебачення в стандарті DVB-T2 ?

Відповідь:З цього треба було починати ! Це найголовніше, що треба для прийому цифрового телебачення. Статтю про антени прочитаєте ось тут
а поки що коротко ознайомтесь:

Антена "хвильовий канал" дає хороші результати, особливо для віддаленого прийому телевізійного сигналу.
DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні


А ось логоперіодичні антени, вони також забезпечують хороший прийом.
DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в УкраїніПопулярна польська антена (сітка і чотири ряди вусиків) показує себе трохи гірше для прийому цифрового сигналу. Це не абсолютне правило, а лише статистика. В цілому, ця антена взагалі не дуже хороша. До того ж є багато модифікацій подібної антени, і прийом сигналу на таку антену в вашій місцевості може випадково виявитись нормальним.
DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні


А ось такі "кімнатні і дуже цифрові" антени означають, що вас у магазині просто розкололи на гроші. Прийом будь-якого сигналу на такі антени поганий.
(Тут я з автором статті не зовсім згоден - якщо ви живете близько біля передавача то сигнал добре ловиться і на кімнатну антену)

DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні
- Де найгірше приймається цифровий сигнал ?
Відповідь:
В містах - найгірший прийом на нижніх поверхах багатоповерхових будинків, особливо якщо вікна виходять у двір, закритий з усіх чотирьох сторін будинками. Іноді сигнал, відбитий від сусіднього будинку, кращий, ніж "прямий" сигнал, але перекритий іншим будинком. Коротше кажучи, декому прийдеться вилазити на дах і встановлювати свою антену. Тут поневолі згадаєш колишні колективні антени на даху.
В селах - антену ставимо на дах хати або ще вище. Якщо село знаходиться в "великій ямі" (не в переносному, а в прямому значенні), то шансів прийняти будь-який ефірний сигнал небагато. Орієнтуйте місцевих умільців, щоб ставили вам антену з підсилювачем. Логоперіодична антена або антена "хвильовий канал", як правило, працює краще.
Невеличка зручність:
Ваш цифровий тюнер може сам, за вашим бажанням, подавати живлення на антену з підсилювачем. Живлення 5 Вольт. В меню тюнера можна встановити опції, щоб тюнер, по-перше, подавав живлення на антену, по-друге, щоб це живлення не вимикалось, коли ви пультом вимикаєте тюнер (це необхідно, якщо у вас не один телевізор, і ви використовуєте антенний сигнал також для іншого телевізора).
Таким чином, у вас буде антена з підсилювачем, а додаткового блока живлення для цього не потрібно. Зручно і практично.
Антенна тема описана в даній статті дуже спрощено, для детального аналізу потрібні не статті, а книги. Бажаючі серйозно розібратись з антенами можуть прочитати ось цю книгу:
"Антенны" (в 2-х томах) Карл Ротхаммель, изд.11
http://tv-remont.info/load/258-1-0-7632
А якщо ви просто телеглядач, а не радіоінженер, і не плануєте глибоко освоювати теорію радіоприйому, то не забудьте прочитати про антени ось цю статтю
яка конкретно стосується телевізійних антен для прийому цифрового телебачення. Це лише доповнююча стаття, і вона також розрахована НЕ НА СПЕЦІАЛІСТІВ.

- Чи є населені пункти, де взагалі не приймається цифровий сигнал ?
Відповідь: ОГО ! Є, і немало. За оцінками провладних структур, цифровим телебаченням вже охоплено 95% території України. За реальною оцінкою, хороше покриття не перевищує 50-60% (не якесь покриття, а хороше покриття). Найменше цифрових передавачів на заході України: області Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька. Немає цифрового ефірного сигналу в Карпатах (не в Прикарпатті, а в Карпатах) і в гірській, південній частині Криму. Природні неравності рельєфу місцевості створюють багато додаткових проблем для прийому ефірного телебачення.
Тільки не треба відразу вважати, що у вашому населеному пункті прийому цифрового телебачення не буде ! Якщо ви, або ваші сусіди, дивитесь на телевізорі хоча б кілька дециметрових каналів, значить, у вас є хороші шанси дивитись також цифрове телебачення.
Ось приблизно так виглядає теоретично прорахована карта покриття сигналом DVB-T2. Прорахунок проводився для приблизної висоти прийомної антени до 10 метрів від поверхні землі, з урахуванням рельєфу місцевості. Червоним показана зона впевненого прийому, чим червоніший колір, тим кращий сигнал.

DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в УкраїніКарта спрощена і приблизна, її взято з сайту WWW.UKRTVR.ORG і авторство цієї теоретично прорахованої карти належить власнику і адміністратору вказаного сайта. Автор приклав немало зусиль для прорахунку цієї карти. Більш точний і правильний варіант карти покриття знаходиться на сторінці:
http://www.ukrtvr.org/karti-pokrittya.html
Там само знаходиться коректний, детальний опис співвідношення "колір-сигнал" та інші характеристики цифрового покриття.

- Купив тюнер, підключив якусь антену, прийом цифрового телебачення поганий. Що робити ?
Відповідь: Нагадую: саме головне - антена. Прочитайте доповнюючу статтю про антени . Спочатку попробуйте підняти антену трохи вище (на два-три поверхи, або на дах будинку). Подивіться в меню тюнера, які характеристики сигналу погані: рівень сигналу чи якість сигналу. Якщо рівень сигналу замалий, значить, треба попробувати антену з підсилювачем. Попробуйте використати трохи кращу антену, приблизні фотографії антен є в цій статті.
Крім того, в умовах міста, і багатьох висотних будинків, не обов'язково направляти антену в сторону передавальної вишки. Іноді сигнал, відбитий від сусіднього будинку, може бути кращим, ніж "прямий" сигнал.

- А от у мене ефірне цифрове телебачення вже показує, але то показує нормально, то гірше, то нічого не показує. Що робити ?
Відповідь: треба не просто ознайомитись з антенами , а прийдеться попрацювати над тим, щоб сигнал у вас був хороший. Нічого не поробиш ! Краща антена - кращий сигнал.

- І навіщо мені з усім цим мучитись ? Чи не краще поставити супутникову тарілку ?
Відповідь: Поки що, може, й краще. Але у теперішніх правителів, доки їх не зняли і не засунули назад в Донецьк, завжди не вистачає для себе грошей, і вже є думки трохи "зігнути" супутникову трансляцію а Україні і зробити її обов'язково платною. Це надзвичайно підвищить рейтинг ефірної цифрової трансляції. А поморочитись з антеною треби лише спочатку, а потім лише дивитись цифровий сигнал і одержувати задоволення (доки нема реклами).

- А не стане цифровий ефірний сигнал з часом обов'язково платним ?
Відповідь: Обов'язково стане, якщо на виборах політиків думати задницею, а не головою. Якщо гордо заявляти "я на вибори не ходжу, мені однаково". Якщо сліпо довіряти тюремній погані, яка колись грабувала людей на вулицях, а тепер "керує". Якщо таких вибирати - будете платити з часом і за ефірну трансляцію.
Але ми не обговорюємо в цій статті політичне бидло, повертаємось до нашої теми.

ДАВАЙТЕ ЗАПАМ'ЯТАЄМО:
- Коли ми дивимось звичайне аналогове телебачення на якусь кімнатну антену, ми бачило якесь зображення.
- З цифровим сигналом все не так. Ми бачимо АБО якісне цифрове зображення, АБО зображення розпадається на квадратики і дивитись просто неможливо, АБО не бачимо нічого.
- У нас НЕМАЄ ніяких шансів на кусок дроту замість нормальної антени побачити 32 цифрових канали, крім випадку дуже стійкого, сильного сигналу.
- Найскладніше - це не купити тюнер, і не настроїти його.
- Найскладніше - підібрати антену, точку розміщення і напрям антени.
- Антена вже не буде стояти, де зручніше господарям, на телевізорі або на підвіконні. Вона також не буде стояти БІЛЯ телевізора, який сам є джерелом радіоперешкод. Вона не буде виглядати, як кусок дроту, підвішений до фікуса. Зручно чи не зручно господарям, але вона буде стояти там, де кращий прийом цифрового сигналу.

Тепер про тюнери.
На сьогодні лише вказані в статті тюнери сертифіковані для прийому кодованого цифрового телевізійного сигналу в Україні в стандарті DVB-T2,, інші моделі ще не мають декодування Irdeto Cloaked, необхідного для прийому кодованого сигналу.

Тюнер Strong SRT 8500 HD Т2 або Strong SRT 8502 HD Т2
DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в Україні

DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в УкраїніТехнічні та мультимедійні характеристики: перевірено, вони пристойні.
Перевірено і підтверджено на практиці, що тюнер Strong SRT 8502 чутливіший, ніж Strong SRT 8500 або Trimax TR-2012HD. Для тих, кому дістався хороший, стійкий сигнал (ідеальний варіант - рівнинна місцевість біля міста), модель тюнера не має значення.
Всім бажаючим: Інструкція для Strong 8500

Інструкція для Strong 8502

Тюнер Trimax TR-2012HD
DVB-T2 - ефірне цифрове телебачення в УкраїніТехнічні та мультимедійні характеристики: перевірено, вони пристойні.
Підтверджений технічний недолік: при слабкому, неякісному ефірному сигналі цей тюнер показує гірші результати, ніж тюнери "Strong".
Всім бажаючим:Інструкція для Trimax TR-2012HD


Будьте уважні ! Тюнери, які ще не мають декодера Irdeto Cloaked, не бачать українського кодованого сигналу DVB-T2. Цими тюнерами можна приймати некодовані місцеві цифрові канали (їх кількість в вашій місцевості від 2-х до 4-х), або вздовж кордону приймати некодований цифровий сигнал країн-сусідів.
Стаття буде оновлюватись і доповнюватись при сертифікації інших моделей цифрових телевізійних тюнерів. Також стаття буде доповнюватись відповідно до ваших запитань і уточнень..

Джерело http://tv-remont.info/publ/6-1-0-193


Написал - Admin

Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем.Спасибо Вам за добавление статьи в cледующие закладки:


Присоединяйтесь к нам в группах:
Понравилась статья - подпишитесь на e-mail:


Введи свой email адрес:


TopNovosti.Info на Facebook :Комментарии В Контакте :

• Наши группы

• Личный кабинет
• Пописка на новости

Введи свой email адрес:

• Подписка на рассылку
• Реклама
• СНИЖКА НА ВСЕ ПОКУПКИ

• Счетчики

Рассылка 'TopNovosti.info - интересные новости' Яндекс.Метрика
• Заработай деньги
• Наши партнеры
MyProtec.Ru - все для легальной защиты вашего компьютера! VipLab.org - медицинские нормы GidBaby.Ru - беременность, роды, развитие ребенка Xiryrg.com - блог хирургов
Наши посетители глобус
free counters
Реклама кликни - закажи рекламу